zrychlenie motora

Všetko, čo patrí do tejto kategórii

Moderators: dudo88, vladop, pico, rado1234

zrychlenie motora

Postby pico » Sat Jul 12, 2008 7:42 pm

mam tu jeden stormracer (stary povodny), je v tom 2.5ccm

motor sa nie a nie rozbehnut, rozbieha sa asi 30 sekund a potom ide ako gula, ma klasicku ihlu, jednu skrutku na karburatore.

pri rozbiehani sa to tvari ako keby to malo zatiahnutu brzdu.

nema niekto daky napad ako co tomu je alebo ako to naladit. skusal som to podla manualu co k tomu je ale bez vysledku.
pico
Administrátor
Administrátor

Postby igas » Sun Jul 13, 2008 7:39 pm

Ak ti pri prudkom pridaní plynu aj zdochne motor je to prechodovou ihlou (tá čo je v osi šupátka karburátora) - je nastavená na bohatú zmes a motor sa v prechodoch z nízkych otáčok dusí.(Preto ten malý výkon - z výfuku prská viac nespáleného oleja). Keď prejde do plných otáčok tak prechodová ihla už čiastočne stráca vplyv na výkon a preberá úlohu hlavná ihla a tá je asi nastavená správne. Takže skús pritahnuť prechodovú ihlu (doprava) asi o šestinu otáčky a skús či to pomôže. Pozor ale u takýchto nízkych obsahov motorov sa ti rozšteluje aj hlavná ihla a bude ju treba asi trochu povoliť! Ich nastavenie sa totiž navzájom ovplyvňuje. Podstatné je pamätať si posledný krok, ktorý si urobil! Ak sa vlastnosti prechodu do otáčok nezlepšia vráť sa o krok späť! Druhá možnosť je, že zmes prechodovej ihly je naopak chudobná! To ak ti motor pri prudkom pridaní plynu nezdochne ale sa len pomaly začne rozbiehať do vyšších otáčok. Potom postupuj opačne (prechodová ihla doľava). Chce to veľa trpezlivosti! Preto sú maloobsahové motory nie veľmi vhodné pre začiatočníkov - sú veľmi citlivé na každú zmenu. (Dokonca aj na teplotu a vlhkosť vzduchu). Tak šťastnú ruku. animatedwink.gif
igas
Člen teamu HCracing
Člen teamu HCracing

Postby pico » Sun Jul 13, 2008 8:30 pm

dakujem za radu
dnes som sa s tym troska hral
akcelaraciu to ma,rychlost tiez, uz to predbehne elektriku takze to da nieco cez 60km/h

ale problem je ze pri vysokych otackach to ide a zrazu zastavi ako keby som pustil plyn, motor neskape. proste pauza a za 5 sekund zas masti
este sa s tym skusim pohrat
pico
Administrátor
Administrátor

Postby duffs » Thu Apr 28, 2011 8:01 pm

skontroluj spojku
duffs

Postby pico » Thu Apr 28, 2011 11:07 pm

Vitaj na Fore duffs.
A spojku neskontrolujem.
Skus reagovat na mladsie prispevky animatedwink.gif
tento je stary skoro 3 roky
pico
Administrátor
Administrátor

Postby ludek » Tue Apr 29, 2014 10:38 pm

[web]http://www.ebay.com/itm/2X-MOD-Balanced-Flywheel-Magneto-Gas-Fuelie-Engine-HPI-Baja-5B-Zenoah-CY-RCMK-/171154603821[/web]
ado mm tu to maju tvoj model a este aj vyvazeny arms.gif
ludek
Člen teamu HCracing
Člen teamu HCracing

Return to Motory spaľovacie