Ako vyrobit lexanovu karoseriu

Rôzne témy...

Moderators: dudo88, vladop, pico, rado1234

Postby vladop » Tue Jan 11, 2011 7:26 pm

program som si zohnal aj ja od Rada ale kto by to spravil.... apotom to treba prehodiť do Gkodu pre frézu a to je ešte väčší problém ako to nakresliť.... no a potom je tu ešte jedna vec a to je fréza... Miloš aj riešil takúto vec s jednym chlapíkom a keď mi potom povedal cenu tak som ostal sedieť s otvoreními ústami....
vladop
Administrátor
Administrátor

Postby janksvk » Tue Jan 11, 2011 8:01 pm

oops.gif blush-anim-cl.gif
janksvk
Člen teamu HCracing
Člen teamu HCracing

Postby vladop » Tue Jan 11, 2011 8:14 pm

Veď preto sme sa s Milošom rozhodli ísť tou lacnejšou cestou a spraviť do sezóny aspoň dve kasne. Potom počas roka sa pustíme aj do ďalších kasní.

Ak by sa niekto našiel kto by vedel prehodiť 3Dmodel do toho Gkodu, tak ja poznám chlapíka čo má 3D frézu len to potrebuje mať v tom kode a spraviť by to už vedel a možno za pritislužbu vylisovania nejakých vecí na lise ktorý už bude čoskoro hotvý....
vladop
Administrátor
Administrátor

Postby Jepik » Sat Jan 15, 2011 1:53 am

Ahoj,jak pokračujete s výrobou kastlí?Možná že už víte zě dělám na modelu Fábie WRC.Taky jsem to dělal podle vystřihovánky ale ta byla dost nepřesná a navíc jsem musel rozměry přizpůsobit FG podvozku. Chystám se i na Peugeot 205 T 16.Máte už vyřešeno jak rozdělit kopyto aby šla kastle z něj sundat.Pro mě se to zdá jako neřešítelnej problém.Proto jsem je chtěl dělat laminátové.Tam ten problém vyřeším dělenou formou.Jeden tady u nás dělá kastle na HPI traky a potýká se s problémem že mu lexan dělá bubliny.Je to tím že lexan absorbuje do sene vodu a při lisování se odpařuje.
Jepik

Postby vladop » Sat Jan 15, 2011 9:45 am

No moja Fába pod tlakom okolností skončila v koši, ale chystám sa na ňu ešte raz, len kvôli tomu aby sme do sezóny mali s čím jazdiť robím Citroen Xara, ktorý som vylaminoval do pôvodnej lexanovaj kasne a teraz ho čaká rozširovanie na MCD RRV4. Mi robíme kasne tak aby sa nemuseli deliť kopítá, ale pokiaľ by sa mala deliť tak by malo byť kopito plné aby nevznikali ohyby a nesalo vzduch popri delení....

Image
vladop
Administrátor
Administrátor

Postby orange » Sat Jan 15, 2011 10:04 am

na aky podvozok od FG si to daval?
orange
Člen teamu HCracing
Člen teamu HCracing

Postby Jepik » Sat Jan 15, 2011 10:13 am

Okolik je širší to RRV4 než ta předešlá vetze a jak je to široké vůbec.FG je šíroké 380mm.Kastly jsem oproti předloze musel taky rozšířít,ale měl jsem tu výhodu že jsem to stavěl postupně tak jsem mohl přidat po pár milimetrech po celé šířce.Obávám se že ty nemáš jinou možnost než rozšířit jen blatníky což nebude vypadat dobře,leda že bys ji rozřízl podélně a tam koudek nastavil.Potom ale budeš mí problém s rádiudem oken.S tím se dá už popasovat,mnohem lepší než to delat od základu z papíru.
Jepik

Postby Jepik » Sat Jan 15, 2011 10:15 am

orange wrote:na aky podvozok od FG si to daval?
Na normální onroad rozvor 510mm. Přemýšlím i o výrobě gum,protože FG nic takového nedělá.
Last edited by Jepik on Sat Jan 15, 2011 10:29 am, edited 1 time in total.
Jepik

Postby vladop » Sat Jan 15, 2011 10:28 am

RR V4 je podvozok buggy šírka je 460mm čiže citroen musím ozšíriť o cca 5-6cm a presne ako píšeš, musím ho rozrezať po dlžke, ale aby to nevizeralo blbo tak rozšírim aj blatníky....

MCD teraz pušta do predaja aj Rally podvozok a ten je asi o 2-3cm užší a rázvor je rovnaký ako RRko 535mm
vladop
Administrátor
Administrátor

Postby Jepik » Sat Jan 15, 2011 10:43 am

No to nebude vypadat dobře,bude to takovej placatej paskvil,jen vzdáleně připomínající skutečnou předlohu.Pokud bych to já realizoval tak byh to pasoval na ten Rally podvozek.Ale když už to chcete na bugy tak bych šel cestou jinou a to vlastní výroba a přizpůsobení kastle velikosti podvozku a to především změnou měřítka.Já tu Fábku nemám taky přesně v měřítku 1:5, alle něco kolem 1:4.85 a i tak jsem to musel upravit.To že to není přesně v daném měřítku nikoho ani nenapadne-stejně to na živo viděl málo kdo.
Jepik

Postby vladop » Sat Jan 15, 2011 11:08 am

to ano to je ideálny stav, len všetci čo tu jazdíme máme už podvozky RR a nové auto kupovať je dosť finančne náročné, preto sme sa rozhodli takto. Napríklad Lanciu Stratos čo robí Miloš presne sedí v pomere na RR podvozok. A keď chceme jazdiť rally auta musíme dôjť k nejakým kompromisom a potrebujeme do začiatku sezóny nejaké kasne a potom sa budeme venovať výrobe dalším kasniam. Riešime aj formu 3D frézi tak uvidíme ako sa to všetko vyvinie....
vladop
Administrátor
Administrátor

Postby Jepik » Sat Jan 15, 2011 12:10 pm

V tom případě budete muset mít dvě kategorie,protože bugy i rally mají jiné jízdní vlastnosti.
Jepik

Postby Jepik » Sat Jan 15, 2011 1:22 pm

vladop wrote:No moja Fába pod tlakom okolností skončila v koši, ale chystám sa na ňu ešte raz, len kvôli tomu aby sme do sezóny mali s čím jazdiť robím Citroen Xara, ktorý som vylaminoval do pôvodnej lexanovaj kasne a teraz ho čaká rozširovanie na MCD RRV4. Mi robíme kasne tak aby sa nemuseli deliť kopítá, ale pokiaľ by sa mala deliť tak by malo byť kopito plné aby nevznikali ohyby a nesalo vzduch popri delení....

Kolik měří ta Xara u blatníků v předu i v zadu.Já jen jestli to půjde napasovat na FG.
Jepik

Postby vladop » Sat Jan 15, 2011 1:23 pm

áno to už máme. Len pôvodné MCD rally V3 nebolo až tak vhodné na hlinenú trať, ale V4 rally je už ten istý podvozok ako RR V4 ale má o ničo kratšie ramená a tlmiče, no základ je ten že lepšie zvláda terén ako V3. Na V3 niesu úplne vhodné ramená na terén.

Ja som zvažoval aj škodu 130 rally tak by s drobnými úpravami mala sadnúť na naše podvozky. A postupne budeme robiť ďalšie kasne... Keď pokročíš v stavbe Fábie hoď nám fotky na pokochanie sa animatedwink.gif
vladop
Administrátor
Administrátor

Postby vladop » Sat Jan 15, 2011 1:46 pm

381 v predu a 391 v zadu rázvor je 535 mm
vladop
Administrátor
Administrátor

PreviousNext

Return to Všeobecné